Największe DRZEWA świata [Park Narodowy Sekwoi]
Największe DRZEWA świata [Park Narodowy Sekwoi]
Odsłon: 39109 | Ocena: 891 | Czas: 12m 12s |


Szukaj
Dyskusja:


Największe DRZEWA świata [Park Narodowy Sekwoi] Cud natury... Sekwoje są jak królowe wszystkich drzew , robią ogromne wrażenie.. Ludzie przy nich są jak bezbronne maleńkie mróweczki.. Zdecydowanie jeden z Waszych najlepszych odcinków.. Wy idealnie wpasowujecie się w klimat filmów, w których pokazujecie imponujące miejsca związane z przyrodą, z górami itd. Super ... 💚
Witam sekwoja to inaczej mamutowiec a generał Szerman to oficjalnie najcięższe drzewo świata o wadze 1900 ton taka ciekawostka pozdrawiam
Karolu niektóre montaże serii filmów są denerwujące "pchlastane" bez szans na przyjrzenie się czy przeczytanie tekstu poza tym Ok! - pokazaliscie prawdę południa stanów takie jakie są , spędziłem tam prawie 6 lat ca15 lat temu - potwierdzam tak to wyglądało i niewiele się zmieniło, może z wyjątkiem wyższych temperatur. Pozdrawiam :0))
Natura to najlepszy projektant. Pozdrawiam.
Czy autor nie pomylil sekwoi /Sequoia sempervirens/ z mamutowcem olbrzymim / Sequoiadendron giganteum/ to dwa różne gatunki?
ruda broda :((((((
Zdjęcia do tej części Gwiezdnych Wojen były robione na północ od San Francisco w Lasach Redwood a nie w Sekwoja NP, to takie małe sprostowanie.
1:07 Proszę mi natychmiast powiedzieć co to za miejsce :D
W tym odcinku temat, kadry, ujęcia, montaż, muzyka połączone przesmerfastycznie! Odcinek ogląda się jak całość, jak pełnoprawną krótkometrażówkę :) Szapo-ba jak to mówią francuscy górale po dobrej uczcie.
Muzyka i obrazy super. Duża tym razem uwaga do montażu za obcięcie ujęć korony sekwoi, kamera kilka razy próbowała pokazać ogrom sekwoi od pnia do samej góry i niestety ani razu z sukcesem bo Pan Montażysta robił cut :-(.
zauważyliście może że macie przeważnie koło 40 unlików, spisek ;), ode mnie like zawsze i pozdrawiam
Co z VW? Pozdrawiam
Oj, ten park to marzenie z dzieciństwa! Pamiętam jak wyczytałam o sekwojach w gazecie "Świerszczyk" jak byłam mała (tak, była taka gazeta dla dzieci i nie miała nic wspólnego ze świerszczykami dla dorosłych XD). Oby kiedyś udało mi się tam dotrzeć. Tak myślę, że szkoda jedynie, że nie mieliście ujęcia drona od dołu drzewa po czubek, ale może był zakaz dronowania albo po prostu nie mieliście chęci :)
Jakby lżej Wam bez ekipy. I Ola się odzywa.
Niech wytną te lasy i tyle
aż ciary wszędzie miałam patrząc na te cuda natury <3
Dziękuję Wam za ten odcinek ☺️ Kalifornia... sekwoje... odżyły wspomnienia najlepszych wakacji w życiu sprzed paru lat 🇺🇸
Zabrakło porownania do basenow olimpijskich
Trudno wyobrazić sobie ten ogrom, dopóki nie zobaczy się ujęć na których tacy malutcy ludzie stoją przy ogromnych drzewach
Magiczne te sekwoje