Big Bud 747 - największy ciągnik wszech czasów [Matheo780]
Big Bud 747 - największy ciągnik wszech czasów [Matheo780]
Odsłon: 114143 | Ocena: 1472 | Czas: 3m 25s |


Szukaj
Dyskusja:


Big Bud 747 - największy ciągnik wszech czasów [Matheo780] Ekstra odcinek
To nie BIG BUD to BIG BAD
O skurwysyn
Tysiąca stu dziewięciuset XD
Powie mi ktoś jedno? Jak kierowca może np. Siać zboże ogromnym siewnikiem jadąc tak żeby ani nie jechać 2 razy po tym samym albo żeby trochę nie zostawić? W nowych ciągnikach to wiadomo GPS i niema mowy o zostawianiu
Zrub top 10 fakturę na temat marce dzik
ponad 700 kucy a wtym 3 żrebaki
Marka BigBud może z niczym się nie kojarzyć dla polskiego widza, ale ma bardzo ciekawy rodowód i cieszy się dużym szacunkiem wśród amerykańskich farmerów. Wywodzi się z marki Wagner która była prekursorem ciężkich ciągników przegubowych, a która nawet robiła swoje ciągniki dla marki John Deere. Po tym epizodzie (umowa z JD zakazywała sprzedaży ciągników Wagner pod jej własną marką, natomiast JD opracował wkrótce swój własny, udany model ciągnika przegubowego i przestala sprzedawać modele serii WA) firma Wagner po prostu zbankrutowała, a konstruktorzy zatrudnieni w tej firmie i przy wykorzystaniu know-how, projektów, części i oprzyrządowania powołali dwie konkurencyjne marki, Rite i Big Bud. Big Bud po kilkunastu latach sukcesów z kolei wykończyła samą siebie.. nasyciła rynek maszynami, których nie miała konkurencja (produkowali seryjnie ciągniki aż do 740hp z silnikami Komatsu, przy czym najpopularniejsze modele to 525 i 650hp, a konkurencja, Steiger i Versatile, największe robiła o mocy 470-525hp) a które dodatkowo były wyjątkowo bezawaryjne... i tak przemyślane, że mogły być modyfikowane i tuningowane pod potrzeby użytkownika, co zresztą dobrze widać na filmikach z Welker farms. Po kryzysie paliwowym (era malaise) pod koniec lat 70-tych spadło zapotrzebowanie na tak duże maszyny, i firma Big Bud mocno się skurczyła, zajmuje się już tylko rynkiem wtórnym, remontami i modyfikacją używanych egzemplarzy.
Piękna maszyna.
Kubota.
potwor!
Matko Bosko.. Buzię widzę w tym tęczu..
Sporyy
jak rusza to dymi jak lokomotywa
szkoda że jest w muzeum :(
Gdzie obecnie jest kolos
koś wie?
Podoba mi się poziom merytoryczny, widać że przygotowałeś się solidnie do filmiku a nie walisz puste słowa. Jednak ja bym jeszcze dodał że Big Budy to były z reguły ciągniki budowane na konkretne zamówienie, dlatego że co tu dużo mówić- w USA w tamtych czasach Steiger był największym producentem ciągników dużej mocy, w Kanadzie Versatile go goniło, a samych ciągników o mocy powyżej 300 koni w tamtym czasie było naprawdę niewiele i do dzisiaj to jest ułamek w sprzedaży traktorów, nawet w USA.
2:15 myślałem, że się most zawali
~ 1000km / ~ 50t daje 20km na 1 tone pojazdu
big bud z welker farms